Menu
Join our feeds to automatically receive the latest headlines, news, and information formatted for your club's website or news reader.
Lajme Shqip » Pakoja e Madhe, Rama: Po bëjmë gati një tjetër bonus për pensionistët

Pakoja e Madhe, Rama: Po bëjmë gati një tjetër bonus për pensionistët

Pakoja e Madhe, Rama: Po bëjmë gati një tjetër bonus për pensionistët

Qeveria është duke përgatitur një tjetër bonus për pensionistët përpos atij që marrin nga “Pakoja e Madhe.” Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në mediat e tij sociale.

Bonusi i radhës, sipas qeverisë, vjen me qëllim që kjo shtresë e popullsisë të ketë mundësi që ta ketë më të lehtë barrën e inflacionit.

EDI RAMA NË FACEBOOK

Të gjithë pensionistët po marrin këto ditë sipas premtimit bonusin e Pakos së Madhe dhe urojmë ta kenë sa më të mbarë e me shëndet të plotë, vitin që sapo ka nisur.

*Me marrjen e këstit të parë të taksës së jashtëzakonshme mbi eksportuesit e energjisë në muajin prill, do të programojmë një tjetër bonus për pensionistët, që barra e inflacioni i luftës për ta të vazhdojë të jetë sa më pak e ndjeshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares