Menu
Join our feeds to automatically receive the latest headlines, news, and information formatted for your club's website or news reader.
Lajme Shqip » Sali Berisha goditet me grusht në protestë, gjakoset në fytyrë

Sali Berisha goditet me grusht në protestë, gjakoset në fytyrë

Një incident ka ndodhur pak më parë në protestën e PD ku është goditur me grusht Sali Berisha.

 

Një person ka hyrë në radhët e protestuesve dhe ka goditur në fytyrë kreun e PD, duke i shkaktuar atij lëndim në fytyrë.

Menjëherë kanë ndërhyrë bodigardët e Sali Berishës, duke e mbuluar këtë të fundit me flamuj që të mos dukej nga kamerat.

Ndërkohë, shumë protestues i janë vërsulur personit i cili goditi me grushte Berishën.

Ky i fundit është shoqëruar nga efektivët e policisë.

Menjëherë pas sulmit, kreu i PD-së është ngjitur në podium dhe ka dhënë një mesazh të shkurtër.

“Poshtë Edi Rama. Rroftë opozita shqiptare. Kundër regjimit të kriminelëve. Nder përjetë protestuesve”, ka thënë Berisha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares