Menu
Join our feeds to automatically receive the latest headlines, news, and information formatted for your club's website or news reader.
Lajme Shqip » Shfrytëzonin qendrën e masazheve për prostitucion/ Arrestohen 2 vajza, shpallet në kërkim administratori

Shfrytëzonin qendrën e masazheve për prostitucion/ Arrestohen 2 vajza, shpallet në kërkim administratori

Një qendër masazhi në Tiranë që ushtronte prostitucionin është goditur nga policia në Unazën e Re.

Dy vajza kanë rënë në pranga, Kristiana Halili, 28 vjeçe, për “Shfrytëzimi i prostitucionit” dhe D. L., 20 vjeçe për veprën penale “Prostitucioni”.

Në kërkim është shpallur Kristos Halili, 23 vjeç, banues në Tiranë, administrator i një qendre masazhesh

Policia thotë se gjatë kontrollit të ushtruar në qendrën e masazheve, në Unazë të Re, që menaxhohej nga 23-vjeçari, u konstatua se Kristiana Halili (motra e Kristos Halilit), shfrytëzonte për prostitucion, një punonjëse në këtë qendër.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 60 500 lekë të rinj, të dyshuara të përftuara nga kjo veprimtari e kundërligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares