Menu
Join our feeds to automatically receive the latest headlines, news, and information formatted for your club's website or news reader.
Lajme Shqip » VIDEO/ Pamjet kur policia ndjek në autostradën e Vlorës, makinën e vjedhur

VIDEO/ Pamjet kur policia ndjek në autostradën e Vlorës, makinën e vjedhur

VIDEO/ Pamjet kur policia ndjek në autostradën e Vlorës, makinën e vjedhur

Këto janë momentet kur policia bllokon makinën e vjedhur nga dy të rinj në Vlorë.

30 minuta ndjekje policore dhe automjeti tip Volkswagen Golf i vjedhur u bllokua në dalje të autostradës.

Në pranga ranë dy të rinjtë, 22-vjeçari A.Z. dhe 17-vjeçari A.H., ky i fundit pasagjer. Mjetin e vodhën në zonën e plazhit të ri në Vlorë.

Dy të rinjtë akuzohen për veprën penale ‘Vjedhja’, e kryer në bashkëpunim.

Njoftimi i Policisë së Vlorës:

Vodhën një automjet në ‘Plazhin e Ri’, në Vlorë, reagimi në kohë i Policisë bëri të mundur lokalizimin dhe ndalimin pas rreth 30 minutash ndjekjeje, të 2 shtetasve që kishin vjedhur automjetin.

Policia vuri në pranga një 22-vjeçar që drejtonte automjetin e vjedhur dhe një 17-vjeçar që ishte pasagjer në këtë automjet.

Shërbimet e Policisë që patrullonin në territor, për garantimin e rendit dhe sigurisë, morën njoftim për vjedhjen në një lavazh, të një automjeti në pronësi të shtetasit S. G., në afërsi të ‘Plazhit të Ri’, Vlorë.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë dhe forcat ‘Shqiponja’, falë reagimit në kohë dhe si rezultat i kontrollit të territorit, lokalizuan automjetin dhe u vunë në ndjekje të tij.

Pas rreth 30 minutash ndjekjeje, bënë të mundur bllokimin e automjetit, të cilin po e drejtonte shtetasi A. Z., 22 vjeç dhe kishte pasagjer shtetasin A. H., 17 vjeç, banues në Vlorë.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. Z., 22 vjeç, si dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. H., 17 vjeç, për veprën penale ‘Vjedhja’, kryer në bashkëpunim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shares